Туры - Замки князів Острозьких

Замки князів Острозьких

2300 грн , 2 дня
Межирич. Оборонный Троицкий монастырь.
Острожская Библия
Дубненский замок
ближайшие даты тура продолжительность тура
2 дня
транспорт Автобус
питание Завтрак
стоимость тура: 2300 грн

Київ – Самчики – Старокостянтинів – Острог — Межирічь – Дермань — Дубно — Новоград-Волинський – Київ

У цьому турі ми з Вами вирушимо в самісіньке серце колишньої «Острозької імперії» потужного князівства, яке існувало на теренах України у литовську добу.

Ми відвідаємо неймовірні замки та монастирі, що були побудовані князями Острозькими ще в далекі часи середньовіччя.

Це Острозький замок 13 сторіччя – родовий маєток князів Острозьких,

Дубенський замок 15 сторіччя – один із семи найкращих замків України,

Старокостянтинівський Замок – «нова» резиденція князів 16 сторіччя,

Межиріцький оборонний монастир 16 сторіччя, схожий на казкову фортецю,

Дерманський монастир, в якому було започатковано книжкову справу під управлінням першодрукаря Івана Федорова,

та Замок старовинного міста Звягель (15 сторіччя) на високій скелі над річкою Случ.

Ми завітаємо до Острозької академії – найстарішої української науково-освітньої установи, заснована у 1576 році,

та побачимо Острозьку Біблію – перше повне видання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою, здійснене 1581 року Іваном Федоровим.

Це буде цікава та яскрава подорож!

300 років Острозькі були найпотужнішою князівською родиною українського середньовіччя.

Вони були нащадками правителів Київської Русі та Великого князівства Литовського.

Їх називали «некороновані королі Волині»!

Їх володіння простягалися від Києва до Вільно.

Вони мали військо, якому заздрили європейські монархи.

Вони були настільки заможними, що навіть ходив вираз: «багатий, як Острозький».

В їх роду були великі воїни, просвітники та навіть святі.

Вони будували фортеці, церкви та монастирі, відкривали друкарні та школи. Навіть відродженням Києва в 17 сторіччі ми завдячуємо саме Острозьким.

Вони були учасниками величних подій, драматичних та романтичних історій, які могли б стати основою гостросюжетного роману або серіалу.

Тож відкриймо для себе цю сторінку нашої історії разом!

План поездки

1 день

7:00 Наш маршрут починається від станції метро Житомирська.

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він на диво гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі —  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні.

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців — тут проходив «Чорний шлях» набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам’яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета — Острог — літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів.

Пам’ятник, який встановлено в центрі міста,  представляє нам трьох найвидатніших представників роду Острозьких: Федора Острозького – Святого Феодосія, мощі якого досі нетлінні у Дальніх печерах Лаври; Констянтина Острозького — великого полководця, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами;  та Василя-Костянтина Острозького – великого просвітника, мецената та фундатора першого українського відродження.

А ми відправляємось в Острозький замок, який розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні «житлових» замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз! Але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку!

19:30 Поселення в готель. Вільний час. Вечеря самостійно.

2 день

Отже, місто Острог.  Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста. Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжнею Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший «Буквар» (першу слов’янську граматику) –  і знамениту «Острозьку Біблію». Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось на парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межирічський Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на обитель пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізочський кряжа в кінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був — заміською резиденцією князя — кам’яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним — кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам’яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі «Тарас Бульба», основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку — саме в ньому письменник оселив Панночку Полячку і через ці підземелля Андрій пробирався до коханої. А одна з веж бастіонів Замку має назву «Беатка», на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку!

Замовивши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва. Але по дорозі зробимо ще одну зупинку  — у Новограді-Волинському – так тепер називається старовинне місто Звягіль, в якому також під управлінням Костянтина Острозького в 1507-1595 рр. було побудовано Звягільський замок. На жаль, згодом замок було частково зруйновано, і мури його не відновлювались, а використовувались для будівництва інших споруд. Отже наразі ми можемо бачити тільки його реконструкцію, але вона дозволяє скласти уявлення про ще одну частку спадщини великих князів.

Від’їзд до Києва.

22:00 Орієнтовний час прибуття у Київ

Маршрут тура

включено в тур

не включено в тур

стоимость тура

  • Проїзд на комфортабельному автобусі по всьому маршруту з Києва;
  • Проживання в номерах з усіма зручностями — 1 ніч;
  • Сніданок;
  • Екскурсійне обслуговування по програмі;
  • Страхування;
  • Супровід групи співробітником компанії
  • Вхідні квитки у Замки (Острозький, Дубенський, Старокостантинівський) та в садибу-музей Самчики. Пожертви в храмах — за бажанням;
  • Додаткове харчування (обіди/вечеря)

2300 грн с человека

Запись в группу по телефонам

(044) 225–82–62
(050) 391–82–77
(067) 814–42–70

Фирма оставляет за собой право изменять порядок проведения экскурсий и других мероприятий без уменьшения их объема