Туры - Замки князів Острозьких

Замки князів Острозьких

25.06 - 26.06 3150 грн , 2 дня
Межирич. Оборонный Троицкий монастырь.
Острожская Библия
Дубненский замок
ближайшие даты тура продолжительность тура
  • 25.06.2022
2 дня
транспорт Автобус
питание Завтрак
стоимость тура: 3150 грн

Все даты тура:

25.06.2022

Війна, що прийшла на нашу землю в лютому-2022, руйнує країну і наші душі. Ми забули, що таке відпочинок. Щоб вилікувати емоційне виснаження, набратись сил та стати ближче до перемоги, пропонуємо вам зануритись в історію та згадати славетне минуле Україна!

Сімсот років тому, коли східні міста Київської Русі та і сам Київ були зруйновані монголо-татарською ордою, допомога надійшла з литовських земель. Звідти, спільними зусиллями, почали відтісняти загарбників, будуючи на звільнених землях оборонні твердині, щоб ординці не змогли повернутися. Найвідомішими та найпотужнішими захисниками земель руських, хранителями традицій та віри Київської Русі, в ці часи були князі з роду Острозьких.

Якимось дивом у вирах історичних подій зберіглися неймовірні замки, які вони побудували ще в далекі часи середньовіччя. Це Острозький замок 13 сторіччя – родовий маєток князів Острозьких, Дубенський замок 15 сторіччя – один із семи найкращих замків Україна, Старокостянтинівський Замок – «нова» резиденція князів 16 сторіччя, Межиріцький оборонний монастир 16 сторіччя, схожий на казкову фортецю, Дерманський монастир, в якому було започатковано книжкову справу під управлінням першодрукаря Івана Федорова, та Замок старовинного міста Корець (14 сторіччя) на високій скелі над річкою Корчик.

300 років Острозькі були найпотужнішою князівською родиною українського середньовіччя. Вони були нащадками правителів Київської Русі та Великого князівства Литовського. Їх називали «некороновані королі Волині»!

Їх володіння простягалися від Києва до Вільно. Вони мали військо, якому заздрили європейські монархи. Вони були настільки заможними, що навіть ходив вираз: «багатий, як Острозький». В їх роду були великі воїни, просвітники та навіть святі. Вони будували фортеці, церкви та монастирі, відкривали друкарні та школи. Навіть відродженням Києва в 17 сторіччі ми завдячуємо саме Острозьким.

Вони були учасниками величних подій, драматичних та романтичних історій, які могли б стати основою гостросюжетного роману або серіалу. Тож відкриймо для себе цю сторінку нашої історії разом!

Маршрут туру:

Київ – Самчики – Старокостянтинів – Острог — Межирічь – Дермань — Дубно — Корець – Київ

План поездки

1 день

7:00 Наш маршрут починається від станції метро Житомирська.

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він напрочуд гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі —  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні.

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців — тут проходив «Чорний шлях» набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам’яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета — Острог — літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів.

Острозький замок розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні «житлових» замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз, але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку!

19:30 Поселення в Готель «Маестро». Вільний час. Вечеря самостійно.

2 день

Отже, місто Острог. Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста.

Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший «Буквар» (першу слов’янську граматику) –  і знамениту Острозьку Біблію. Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Зупинимось біля пам’ятника трьом найвидатнішим представникам роду Острозьких: Федору Острозькому – Святому Феодосію, мощі якого нетлінні досі у Дальніх печерах Лаври, Костянтину Острозькому — великому полководцю, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами, та Василю-Костянтину Острозькому – великому просвітнику, меценату та фундатору першого українського відродження.

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межиріцький Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на оселю пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізоцького кряжу наприкінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був — заміською резиденцією князя — кам’яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним — кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам’яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі «Тарас Бульба», основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку — саме в цьому замку письменник оселив Панночку Полячку, і через ці підземелля Андрій пробирається до коханої. А одна з веж бастіонів має назву «Беатка», на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку.

Загадавши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва.

Але по дорозі зробимо ще одну зупинку  — у місті Корець, де також фортеця була заснована князем Федором Острозьким. З трьох сторін замок був оточений глибоким ровом, який надійно захищав фортецю від нападу, а з четвертої — надійно прикритий річкою. До замку Острозьких можна було дістатися лише через міст, який з’єднував його з навколишнім світом. І наразі із замкового пагорбу відкривається неймовірний краєвид

Від’їзд до Києва.

22:00 Орієнтовний час прибуття на ст.м.Житомирська

Маршрут тура

включено в тур

не включено в тур

стоимость тура

  • Проїзд на комфортабельному автобусі по всьому маршруту з Києва;
  • Проживання в номерах з усіма зручностями — 1 ніч;
  • Сніданок;
  • Екскурсійне обслуговування по програмі;
  • Страхування;
  • Супровід групи співробітником компанії
  • Вхідні квитки у Замки (Острозький, Дубенський, Старокостантинівський) та в садибу-музей Самчики. Пожертви в храмах — за бажанням;
  • Додаткове харчування (обіди/вечеря)

3150 грн с человека

Запись в группу по телефонам

(044) 225–82–62
(050) 391–82–77
(067) 814–42–70

Фирма оставляет за собой право изменять порядок проведения экскурсий и других мероприятий без уменьшения их объема