Туры - Золота підкова Черкащини

Золота підкова Черкащини

2300 грн , 2 дня
Субботов. Ильинская церковь
тур чигирин суботов холодный яр
Суботів. Іллінська церква - родинна церква, збудована Богданом Хмельницьким
Субботов. Родовое имение Богдана Хмельницкого
Чигирин. Резиденция Богдана Хмельницкого
Черкаси
Черкаси. Будинок Щербини
Черкаси. Пляж
Черкаси. Фонтани
Черкаси. Пам'ятник водопроводчику
Чигирин. Резиденция Богдана Хмельницкого
Черкаси. Буддиський храм "Білий лотос"
ближайшие даты тура продолжительность тура
2 дня
транспорт Автобус
питание Завтрак
стоимость тура: 2300 грн

На Черкащині — все насичене історією, неймовірною силою та енергетикою.

Тут сконцентровані ключові для української історії місця: батьківщина Т. Шевченка, Чигиринщина, Холодний Яр, найбільші в світі поселення трипільської культури, один із найстаріших дубів Європи, каньйони яким по два мільярди років, унікальні храми та замки.

У цьому турі пропонуємо Вам відвідати найбільш визначні місця Черкащини:

Чарівні Черкаси — місто парків, витонченої архітектури та неймовірних краєвидів Дніпра.

Козацьку столицю — Чигирин. Тут на Вас чекає цікава розповідь про історію міста та стародавні легенди. На Замковій горі — величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці — бастіону Дорошенка.

Іллінську церкву на хуторі Суботів, побудовану Б. Хмельницьким як родову усипальницю  (ми всі знаємо, як вона виглядає, бо бачили її на грошових купюрах), Замчище — місце родового маєтку Хмельницьких,  «Три криниці», яким приписують магічні якості та цілющу силу.

Урочище Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин — система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом. Тут вціліли потужні оборонні рови і вали городища зі скіфських часів. Тут височіє легендарний Мотронинський монастир, збудований у 1037 році. Цьому монастирові відведено особливе місце в українській історії — звідси почалося найбільше гайдамацьке повстання — Коліївщина, під керівництвом Максима Залізняка. В Холодному Яру ще досі живий Дуб Максима Залізняка — один з найстаріших в Європі (за різними оцінками йому до 1200 років !!!).

Побувавши тут, Ви зрозумієте, що Черкащина- це не тільки географічний центр України, але й її історичне серце, частинка нашого національного коду.

План поездки

1 День

7.30 Виїзд від ст. м. Видубичи

Ми відправляємось в місто Черкаси і, впевнені, воно Вас здивує.

Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу — по тоненькій частині суші, затиснутій між двох безкрайніх водних просторів, — а потім через красивий міст.

Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: Готель Слов’янська, Будинок Цибульських (Музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний Будинок Щербини — вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі — за його безпосередньої участі.

А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є — «Білий лотос» — височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі. А на вході в келії встановлені дві фігури воїнів, спеціально привезені з Тибету. Легенди, що пов’язані з будівництвом цього храму, та різні буддійські правила та церемонії, Ви дізнаєтесь на екскурсії, з якої ми і почнемо знайомство з Черкасами.

Після обіду та поселення в готель познайомимось с чудовими черкаськими пляжами (зовсім поряд з готелем та центром міста) — хто захоче, зможе відпочити та покупатися.

А відпочивши та освіжившись продовжимо нашу прогулянку Містом Парків. На схилах Дніпра на нас чекають парк «Долина Троянд» та парк «Сосновий бір» з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам’яні і дерев’яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та  алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».

І обов’язково піднімемось на Замкову гору, де колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.

Вільний час. Вечеря самостійно.

Доречи, щодо вечірньої прогулянки:  в місті гарна підсвітка і є світломузикальні фонтани.

 

 

2 День

8.00 Сніданок в готелі.

Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.

І починаємо його з  Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка. Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника «Чигирин», який ми з Вами і відвідаємо.  Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться  величний монумент  Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці — бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць. Тут увазі туристів пропонується цікава розповідь екскурсовода про історію міста та стародавні легенди.

Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует — неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є  Замчище — місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев’яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.

Після обіду відправляємось на екскурсію по славнозвісному урочищу Холодний Яр.  Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин — ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви — влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани.  Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об’єкт — Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру — один з найстаріших дубів в Європі — за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років. Його обхват — 8,9 м, висота — 24 м. ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».

Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.

21.30 Орієнтовний час повернення на ст.м.Видубичи

Маршрут тура

включено в тур

не включено в тур

стоимость тура

  • Проїзд автобусом по всьому маршруту з Києва
  • Екскурсійне обслуговування по програмі
  • Проживання в готелі — 1 ніч
  • Харчування — 1 сніданок
  • Супровід туру співробітником компанії
  • Страховка
  • Додаткове харчування (обіди/вечері)
  • Вхідні квитки (Храм «Білий Лотос» — 100 грн., Заповідники Чигирин, Суботів, Холодний Яр — по 15 грн. з особи орієнтовно)

2300 грн с человека

Запись в группу по телефонам

(044) 225–82–62
(050) 391–82–77
(067) 814–42–70

Фирма оставляет за собой право изменять порядок проведения экскурсий и других мероприятий без уменьшения их объема