Туры - Золота підкова Черкащини

Золота підкова Черкащини

10.07 - 11.07 2300 грн , 2 дня
Субботов. Ильинская церковь
тур чигирин суботов холодный яр
Субботов. Родовое имение Богдана Хмельницкого
Чигирин. Резиденция Богдана Хмельницкого
Суботів. Іллінська церква - родинна церква, збудована Богданом Хмельницьким
Черкаси
Черкаси. Будинок Щербини
Черкаси. Пляж
Черкаси. Фонтани
Черкаси. Пам'ятник водопроводчику
Чигирин. Резиденция Богдана Хмельницкого
Черкаси. Буддиський храм "Білий лотос"
ближайшие даты тура продолжительность тура
  • 10.07.2021
  • 31.07.2021
2 дня
транспорт Автобус
питание Завтрак
стоимость тура: 2300 грн

Все даты тура:

10.07.2021, 31.07.2021

На Черкащині — все насичене історією, неймовірною силою та енергетикою.

Тут сконцентровані ключові для української історії місця: батьківщина Т. Шевченка, Чигиринщина, Холодний Яр, найбільші в світі поселення трипільської культури, один із найстаріших дубів Європи, каньйони яким по два мільярди років, унікальні храми та замки.

У цьому турі пропонуємо Вам відвідати найбільш визначні місця Черкащини:

Чарівні Черкаси — місто парків, витонченої архітектури та неймовірних краєвидів Дніпра.

Козацьку столицю — Чигирин. Тут на Вас чекає цікава розповідь про історію міста та стародавні легенди. На Замковій горі — величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці — бастіону Дорошенка.

Іллінську церкву на хуторі Суботів, побудовану Б. Хмельницьким як родову усипальницю  (ми всі знаємо, як вона виглядає, бо бачили її на грошових купюрах), Замчище — місце родового маєтку Хмельницьких,  «Три криниці», яким приписують магічні якості та цілющу силу.

Урочище Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин — система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом. Тут вціліли потужні оборонні рови і вали городища зі скіфських часів. Тут височіє легендарний Мотронинський монастир, збудований у 1037 році. Цьому монастирові відведено особливе місце в українській історії — звідси почалося найбільше гайдамацьке повстання — Коліївщина, під керівництвом Максима Залізняка. В Холодному Яру ще досі живий Дуб Максима Залізняка — один з найстаріших в Європі (за різними оцінками йому до 1200 років !!!).

Побувавши тут, Ви зрозумієте, що Черкащина- це не тільки географічний центр України, але й її історичне серце, частинка нашого національного коду.

План поездки

1 День

7.30 Виїзд від ст. м. Видубичи

Ми відправляємось в місто Черкаси і, впевнені, воно Вас здивує.

Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу — по тоненькій частині суші, затиснутій між двох безкрайніх водних просторів, — а потім через красивий міст.

Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: Готель Слов’янська, Будинок Цибульських (Музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний Будинок Щербини — вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі — за його безпосередньої участі.

А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є — «Білий лотос» — височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі. А на вході в келії встановлені дві фігури воїнів, спеціально привезені з Тибету. Легенди, що пов’язані з будівництвом цього храму, та різні буддійські правила та церемонії, Ви дізнаєтесь на екскурсії, з якої ми і почнемо знайомство з Черкасами.

Після обіду та поселення в готель познайомимось с чудовими черкаськими пляжами (зовсім поряд з готелем та центром міста) — хто захоче, зможе відпочити та покупатися.

А відпочивши та освіжившись продовжимо нашу прогулянку Містом Парків. На схилах Дніпра на нас чекають парк «Долина Троянд» та парк «Сосновий бір» з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам’яні і дерев’яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та  алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».

І обов’язково піднімемось на Замкову гору, де колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.

Вільний час. Вечеря самостійно.

Доречи, щодо вечірньої прогулянки:  в місті гарна підсвітка і є світломузикальні фонтани.

 

 

2 День

8.00 Сніданок в готелі.

Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.

І починаємо його з  Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка. Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника «Чигирин», який ми з Вами і відвідаємо.  Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться  величний монумент  Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці — бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць. Тут увазі туристів пропонується цікава розповідь екскурсовода про історію міста та стародавні легенди.

Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует — неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є  Замчище — місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев’яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.

Після обіду відправляємось на екскурсію по славнозвісному урочищу Холодний Яр.  Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин — ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви — влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани.  Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об’єкт — Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру — один з найстаріших дубів в Європі — за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років. Його обхват — 8,9 м, висота — 24 м. ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».

Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.

21.30 Орієнтовний час повернення на ст.м.Видубичи

Маршрут тура

включено в тур

не включено в тур

стоимость тура

  • Проїзд автобусом по всьому маршруту з Києва
  • Екскурсійне обслуговування по програмі
  • Проживання в готелі — 1 ніч
  • Харчування — 1 сніданок
  • Супровід туру співробітником компанії
  • Страховка
  • Додаткове харчування (обіди/вечері)
  • Вхідні квитки (Храм «Білий Лотос» — 100 грн., Заповідники Чигирин, Суботів, Холодний Яр — по 15 грн. з особи орієнтовно)

2300 грн с человека

Запись в группу по телефонам

(044) 225–82–62
(050) 391–82–77
(067) 814–42–70

Фирма оставляет за собой право изменять порядок проведения экскурсий и других мероприятий без уменьшения их объема