Туры - Маланка-ФЕСТ 2022 у Чернівцях на Старий новий рік

Маланка-ФЕСТ 2022 у Чернівцях на Старий новий рік

2400 грн , 2 дня
Красноїльськ. Маланка
Черновицкий университет
Маланка в Красноїльську
Маланка в Красноїльську
Красноїльськ. Маланка
cher_Malanka_01_
Вашківці. Маланка
Красноїльськ. Маланка
Маланка в Красноїльську
Красноїльськ. Маланка
cher_Malanka_12_
ближайшие даты тура продолжительность тура
2 дня
транспорт Автобус Поезд
питание Частичное
стоимость тура: 2400 грн

Наші пращури вважали живим все, що їх оточувало — землю, струмки, рослини, вогонь… У всій Природі жили духи, з якими наші предки намагалися жити у злагоді і демонстрували їм свою шану через всілякі дійства та обряди. Ми багато чого забули та втратили, але в деяких місцевостях нашої країни люди примудрилися зберегти і зв’язок з природою, і неймовірно старовинні обряди, в яких зафіксоване щось таємниче та магнетичне.

Отже якщо хочете доторкнутись до сивої давнини, вирушаймо з нами до Буковини, де відбувається найяскравіше святкування Щедрого вечора, або Старого Нового Року, або ж Маланки.

Ми з Вами відвідаємо два найбільш колоритних святкування, абсолютно різних, несхожих одне на одне:

Перше — у містечку Вашківці, де свято відбувається у вигляді «Переберії» (перевбирання, перевдягання), а простіше кажучи, яскравого та кумедного карнавалу.

Друге — у селищі Красноїльськ, що на румунському кордоні, де зберіглося неймовірно старовинне дійство, в якій приймає участь більше тисячі мешканців від малого до старого, з неймовірними персонажами та костюмами (крилатого ведмадя уявляєте?). Справжня містика та магія, справжній ритуал привітання сонця та вигнання темних сил. Такого унікального дійства як тут, Ви точно ніде більше не побачите! Недарма ж Красноїльську Маланку пропонують занести до Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

А далі — більше!

Наступного дня, Ви зможете побачити як святкують Маланку у різних куточках регіону.

І для цього Вам не обов’язково їздити по всім буковинських селах, тому що буковинські села з’їдуться до Вас у Чернівці на найколоритніший фестиваль в Україні – парад-карнавал Маланок.

Найкращі маланкарі зі всієї області представлять Вам подільську, бессарабську, гуцульську, молдавську, буковинську та румунську Маланки. Це унікальна можливість побачити в одному місці, як проходить свято у різних народів. Та ще й на дивовижно гарних вулицях Буковинської столиці.  

Хто хотів би, можна залишитись в Чернівцях ще на один день і повернутись додому в понеділок вранці. 

Приєднуйтесь!

План поездки

1 день

Прибуття у Чернівці ранковим потягом.

Переїзд до Вашківців. Знайомство з персонажами Маланки у Вашківцях. Тут на Вас чекатимуть як традиційні учасники дійства — Маланка, Коза, ведмеді, цигани, дід та баба, в яких перевдягаються чоловіки та хлопці, так і нові персонажі, на створення яких надихнули найгучніші події минулого року. Святкування у такому форматі відбувається у Вашківцях вже понад 100 років!

Після обіду відправляємось до селища Красноїльськ для участі в унікальному святкуванні Красної Маланки — дійстві, в якому зберігаються та відтворюються древні культурні коди.

Упродовж цілого року мешканці селища готують маски, зброю та музичні інструменти, роблять із соломи костюми величезних ведмедів та вивчають пісні і танці. 13 та 14 січня Маланка заходить у кожну хату, щоб прогнати з подвір’я злі сили, привітати господарів зі святом та отримати винагороду.

Вас чекають жарти та веселощі, багатолюдне дійство та яскраві костюми!

В Красноїльську «працює» не одна, а шість Маланок. Кожна група ходить по домівках на своєму кутку, а під вечір 14 січня всі сходяться в центрі села, де обирають найкращу.

Одна із найяскравіших Маланок України, унікальне реліктове поєднання культур на українській землі — в буковинському Красноїльську біля румунського кордону!

Повернення у Чернівці. Поселення в готель. Вільний час.

Свято продовжується! Вас чекає чудова вечеря в одному з атмосферних закладів Чернівців.

2 день

Сніданок в готелі.

Прогулянка-екскурсія містом. Чернівці — місто України з «імперською» атмосферою, яке недарма називають «маленьким Віднем» за архітектурну та атмосферну подібність. Старовинний центр міста — це довгі вулички з красивою австрійською забудовою, храми різних конфесій, та невеликі затишні площі. Під кінець екскурсії ми завітаємо до старовинної Резиденції Буковинських митрополитів, де нині розташований Чернівецький національний університет. Без зайвої скромності — це один з найбільш унікальних архітектурних ансамблів в Україні. Зараз університет є головною визначною пам’яткою Чернівців і включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

А далі — неперевершене дійство — парад-карнавал Маланок у столиці Буковини. “Маланка-фест” у Чернівцях є одним із найколоритніших і найцікавіших фестивалів України. На нього з’їжджаються найкращі маланкарі зі всієї області, тут можна побачити подільську, бессарабську, гуцульську, молдавську, українсько-буковинську, румунську Маланку, з усіма древніми атрибутами, від традиційних масок до переберії, тобто переодягання. Цей парад нагадує європейські карнавали і одночасно зберігає автентичні традиції Буковини.

Дійство проходить в центральній частині міста і долучитися до нього можуть усі охочі.

Обід (факультативно). Вільний час.

Отримавши безліч вражень, зарядившись позитивом і енергією древніх обрядів,  від’їжджаємо до Києва вечірнім потягом.

Ключевые места тура

Маршрут тура

включено в тур

не включено в тур

стоимость тура

  • Проживання зі сніданком;
  • Транспортне обслуговування на маршруті;
  • Екскурсійне обслуговування;
  • Страхування;
  • Послуги супроводжуючого;
Проживання в готелі «Georg Palace» https://georg-hotels.com/ru/georg-palace
Двомісні номери напівлюкс зі сніданком.
  • ж/д проїзд Київ-Чернівців-Київ;
  • вхідні квитки до Черновицького Університету (60 грн.);
  • додаткове харчування;

2400 грн с человека

Запись в группу по телефонам

(044) 225–82–62
(050) 391–82–77
(067) 814–42–70

Фирма оставляет за собой право изменять порядок проведения экскурсий и других мероприятий без уменьшения их объема